"Od 1 do 10" autor Ola Cieślak.

Dzieci lubią książki, a książki lubią dzieci. A zwłaszcza mądre książki i książeczki wszelakie, które mamią do siebie nie tylko maluszków, ale i dużo większych "starszaków". My kochamy książki. Być może jesteśmy outsiderami, ale przyjemność z zakupienia książeczki dla dziecka jest przeogromna. Od dziś wprowadzamy u siebie nowy dział, w którym nasz gość specjalny, tajemniczy "Pan Czytanka", będzie specjalnie dla Was zdawał relację z ciekawych i wartych obejrzenia/kupienia książeczek. A na "pierwszy ogień" idzie książeczka wydawnictwa Dwie Siostry, autorstwa Oli Cieślak "Od 1 do 10".

Pan Czytanka: 
"Jeśli przyjąć , że oceniam książki w skali od 1 do 10, gdzie 10 jest notą najwyższą to książka Oli Cieślak otrzymałaby niewątpliwie ocenę 10. Wydawnictwo Dwie Siostry znowu stanęło na wysokości zadania. Ta krótka książeczka za pomocą  oryginalnych wierszyków pozwala poznać dzieciom dziesięć kolejnych cyfr. "


"Dopełnieniem zabawnych bezpretensjonalnych wierszy są proste i śmieszne,  a niektóre bardzo śmieszne (np. bulteriery) namalowane jakby od niechcenia, rysunki zwierząt. Każdej cyfrze przyporządkowane są jakieś zwierzęta, i tak np. cyferkę 2 opisuje dwuwiersz którego głównym bohaterem są dwa niedźwiedzie. Poza tym mamy jeszcze tukany, pumy, bulteriery, myszy, króliki i kilka innych gatunków."


"Czytanie książeczki może być świetną zabawą zarówno dla 4 miesięcznego brzdąca ( duże kolorowe rysunki,  jak i sam rytm wiersza ) jak i dla dwu-trzylatków, które zaczynają poznawać  liczby. "Od 1 do 10" świetnie sprawdza się w roli * zagadywanki  ( sprawdzone w praktyce ), a mojemu maluszkowi książeczka podoba się tak bardzo, że jest zabierana z nami wszędzie."


"Wierszyki łatwo zapadają w ucho, i właściwie przy trzecim czytaniu książkę zna się na pamięć. Książeczka ma  poręczny kwadratowy format i jest wydana  na grubej tekturze, tak więc wytrzymuje atak małych, chcących gnieść wszystko, rączek."


*zagadywanka ( termin wymyślony przez autora ) – krótki, śmieszny najczęściej wierszowany utwór pozwalający odwrócić uwagę malucha przy wykonywaniu nielubianych lecz koniecznych czynności ( ubieranie, karmienie, włożenie do fotelika).

zdjęcia: Paulina Kania